Sinema

2014’te En Çok Aranan Trailer Gone Girl

0

2014 yılının son günleriyle beraber, bu yıla damgasını vuranlarla ilgili listeler sıkça karşımıza sıkça karşımıza çıkmayı başardı. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google da, kendi verilerine dayanarak yılın en çok arananlarını yayınlamaya başladı.

Google’a göre sinemaseverler bu yıl en çok David Fincher imzalı Gone Girl (Kayıp Kız) filminin fragmanını aramış. Vizyona girmeden önce ve girdikten sonra çok konuşulan filmin başrollerini Ben AffleckRosamund Pike ve Neil Patrick Harris paylaşıyor. Ustaca hazırlanmış gerilim dolu bir intikam planını konu alan film Oscar ödüllerinin de en güçlü adayları arasında.

En çok aranan fragmanlar listesinin ikinci sırasında, iddialı bir giriş yapmaya çalışıp başarısız olan Neil Burger imzalı bilimkurgu aksiyon filmi Uyumsuz yer alıyor. Genç yıldızlar Shailene Woodley ile Theo James‘in başrolünü paylaştığı flim; Veronica Roth’un çok satanlar listesinden inmeyen Divergent (2011), Insurgent (2012) ve Allegiant (2013) üçlemesinden beyazperdeye uyarlandı.

Google’da fragmanı en çok aranan üçüncü film ise Açlık Oyunları : Alaycı Kuş Bölüm 1 oldu. Jennifer Lawrence‘ın başrollerini üstlendiği film, vizyona girdiği ilk hafta gişe listelerinin zirvesine oturmuştu.

Listede dördüncü sırada ülkemizde de vizyona girdiği dönem ilgiyle karşılanan Malefiz yer aldı. Angelina Jolie‘nin başrolünü üstlendiği film, 3 boyut teknolojisiyle çekilmiş olup, izleyicilere görsel bir şölen sunmuştu.

Listenin beşinci sırasında; Fransız yönetmen Luc Besson imzalı Lucy filminin fragmanı yer aldı. Scarlett Johansson ile Oscar ödüllü Morgan Freeman‘ın başrollerini paylaştığı aksiyon dozu yüksek bilimkurgu filmi vizyona girdiği ilk hafta Amerika’da 44 milyon dolarlık bir hasılat elde etmişti.

Kaynak: Beyazperde
İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

ASUS’tan 2si1 Arada Hediye Seçenekleri

Previous article

ACER ‘Cesaret Ediyorum’la Kararlarınızı Ertelemeyin

Next article

You may also like

More in Sinema