Sinema

İzledik: Takip 3

0

Bir Liam Neeson filmiyle daha sizlerleyiz. Beyazperde.com’un davetlisi olarak gittiğimiz Takip 3 filmine dair yorumlarımızı ilerleyen satırlarda bulabilirsiniz.

Hep diyorum, ne zaman bu ünlü ismin aynı güzellikte aksiyon filmini izlesem hep aynı tat kalıyor zihnimde. Gerçekten bir karakter, bu tarz rollere bu kadar mı güzel oturur. Nasıl ki Rambo ismi Sylvester Stallone ile özdeşleşmişse ve ondan başkası ile de yürümeyecek bir his bırakıyorsa üzerimizde, aynı şekilde de Liam Neeson’ın oturduğu karakter kurgusuna kolay kolay kimsenin oturamayacağını düşünüyorum. Bu konuda da yalnız olmadığımı düşünüyorum.

Filmin özetine şöyle bir göz gezdirelim:

Bryan Mills, ajanlık ve ertesinde gelen aksiyon dolu günlerini geride bırkatığını umarak California/Los Angeles’ta sakin bir hayat sürmektedir. Kızı Kim ve eski karısı Lenore’ın can güvenliğini sağlamış, kendi kozasına çekilmiştir. Öte yandan Lenore’in şimdiki eşiyle evliliğe dair sorunları vardır ve kızı Kim tüm sevgisine rağmen babasına açıklayamadığı bir sırrı saklamaktadır. Kafasını arkadaşlarıyla boşaltmaya çalışırken, Bryan’ın başına hiç umulmadık yeni belalar gelecek ve eski ajan büyük bir kovalamacanın içinde kendisini gerçeğin peşinden koşarken bulacaktır…

Aksiyon ve gerilim sinemasının usta aktörü Liam Neeson’ın başrolü üstlendiği Taken üçlemesinin son halkası olan filmin yönetmenliğini Olivier Megaton sürdürürken, senaristler ise Luc Besson ve Robert Mark Kamen. Filmde Nelson’a eşlik eden isimlerse Forest Whitaker, Sam Spruell, Dougray Scott, Dylan Bruno, Maggie Grace ve Judi Beecher…

Çekiştirmeye yönetmenden başlayalım.

Olivier Megaton’ı nereden hatırlıyoruz mesela? En yakın ihtimalle Hitman ve Transporter serisinin 3. Filminden doğru anımsıyorsunuzdur. Bu tarz aksiyon filmlerinde o bilindik tadı bize kaşıkla veren Megaton’u senarist koltuğunda Luc Besson gibi bir üstad ve  Robert Mark Kamen’ı görüyoruz. Besson’ın adının dahi yettiği filmleri gözümüz kapalı sayabiliriz. Üzerine Olivier Megaton’un yetenekleri de eklenince pek sevgili karakter oyuncumuz Liam Neeson’a da karizmatin cümleler eşliğinde rolünü sergilemek düşmüş. Film boyunca Neeson’ın yaşayacağı aksiyonun içerisinde kaybolmamanız için bir ara not atacağım size. Filmi izlerken Forest Whitaker (Franck Dotzler)’ın rolünü de takip edin. Gerçekten bir film içinde mimikleri ve akıl oyunları ile işin bir başka boyutunda yer alan başka bir kişinin böyle güzel bir senaryo akışı götürdüğüne her zaman tanık olamazsınız.  9 Ocak’ta gösterime girecek olan bu filmi Liam Neeson hayranları tabii ki kaçırmayacaklardır. Soğuk bir kış günü ve hafta sonu ne yapsam diyenlere tavsiye olunur.

Daha çok bilgi istiyorsanız şuraya tıklayabilirsiniz.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Humble Weekly Bundle: Mastertronic Satışta

Previous article

ASUS CES 2015’de İlklerini Tanıttı

Next article

You may also like

More in Sinema