Sinema

The Curse of La Llorona Türkçe Dublaj ve Altyazı Seçenekleriyle

0

La Llorona. Ağlayan Kadın. Cennet ve Cehennem arasında mahsur kalmış, kendisinin yol açtığı korkunç bir kadere mahkûm, dehşet verici bir hayalet. Adını zikretmek bile nesillerdir tüm dünyada korku uyandırıyor.

Hayattayken, bir kıskançlık krizi sonucu çocuklarını suda boğmuş ve ardından, acı içinde ağlarken, kendini nehrin azgın sularına atmış. Artık gözyaşları ebedi. Ölümcüller ve geceleyin ölüm çağrısını duyanlar lanetleniyor. La Llorona karanlıkta geziyor ve kendininkilerin yerine koymak için çocukları avlıyor. Aradan geçen yüzyıllarda bu arzusu daha çok arttı… Yöntemleri de daha korkunç bir hal aldı.

1970’lerin Los Angeles’ında, La Llorona gecelerin ve çocukların peşinde

Çocuklarını tehlikeye attığından şüphelenilen sorunlu bir anneye dair tüyler ürpertici bu uyarıyı görmezden gelen bir sosyal hizmet görevlisi ve küçük yaştaki çocukları çok geçmeden kendilerini bu korkutucu doğaüstü dünyada buluyor. Korkunun ve inancın birbiriyle çakıştığı noktada, La Llorona’nın ölümcül öfkesinden kurtulmak için tek umutları kuruntulu bir rahip ve şeytanları uzak tutmak için uğraştığı mistisizm olabilir.

Onun tüyler ürpertici feryadına dikkat edin. Sizi de karanlığa sürüklemek için elinden geleni yapacak. Çünkü onun acısı asla dinmeyecek. Ruhuna asla merhamet edilmeyecek. Ve La Llorona’nın lanetinden kaçış yok. 19 Nisan 2019’da bu ebedi İspanyol efsanesi, New Line Cinema’dan çıkan Lanetli Gözyaşları’nda korkunç bir şekilde vücut bulacak.

Filmin yapımcıları James Wan (The Conjuring evreni) Gary Dauberman (IT ve Annabelle serileri) ve Emile Gladstone. Bu, 2016 yılında The Maiden’la Shriekfest En İyi Kısa Film Ödülünü kazanan Michael Chaves’in yönettiği ilk uzun metrajlı film.

Filmin oyuncu kadrosunda Linda Cardellini (Netflix’in Bloodline’ı, Avengers: Age of Ultron), Raymond Cruz (TV dizisi Major Crimes), Patricia Velasquez (TV dizisi The L Word, The Mummy filmleri), Marisol Ramirez (TV dizisi NCIS: Los Angeles) Sean Patrick Thomas (Barbershop filmleri, Halloween: Ressurrection) Jaynee-Lynne Kinchen (Selfless) ve yeni oyunculardan Roman Christou yer alıyor.

Filmin baş yapımcıları Richard Brener, Dave Neustadter, Walter Hamada, Michelle Morrissey ve Michael Clear. Filmin senaryosu Mikki Daughtry ve Tobias Iaconis’e ait. Chaves’in kamera arkası ekibinde görüntü yönetmeni Michael Burgess, yapım tasarımcısı Melanie Jones, kurgucu Peter Gvozdas ve kostüm tasarımcı Megan Spatz var. Müzikler de Joseph Bishara’ya (Annabelle ve Conjuring filmleri) ait.

New Line Cinema’dan bir Atomic Monster/Emile Gladstone Prodüksiyonu, “Lanetli Gözyaşları”.

Netflix, Yeni Belgeseli Gezegenimiz’in Fragmanı Yayınlandı
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Noob Saibot ve Shang Tsung, Mortal Kombat 11’e Geliyor

Previous article

Persona 5: The Royal Teaser Yayınlandı

Next article

You may also like

More in Sinema