Listeler

Çok İyi Düşünülmüş Ancak Çöp Olmuş 9 Oyun

0

Oyun dünyası milyonlarca fikirle doludur. Bazılarına taparız, bazılarından ise nefret ederiz. Bu durum, sevdiğimiz oyun türüyle doğru orantılı olarak değişir. Açıkçası video oyunu dediğimiz şey, herkesin farklı damak tadının olduğunun bir kanıtıdır. Bazı oyunlar vardır ki fikir olarak mükemmeldir, hani daha iyisini başka bir yapımda göremezsiniz. Ancak bazı oyunlar vardır ki mekanik olarak gerçekten berbattır. Yani elimizde hikayesi güzel ancak oynanış yüzünden çöp olmuş veya eğlenceli mantığın arkasına yaslanmış oynanışıyla başarılıyken, hikayesi saçma noktalara ulaşmış oyunlardan bahsediyoruz.

Bazı oyunlar ise PC platformunda eşsiz oynanışa sahiptir, bunun yanında bazı oyunlar konsollarda iğrenç görüntülere sahiptir. Araya geçen zamana karşı geliştirici oyun firmaları bir türlü işini yapmaz ve o oyun, aslında fikrin altında yatan başarılı öğelere rağmen, tarihin tozlu sayfalarında kaybolmaya mahkumdur.

İşte karşımızda çok iyi düşünülmüş ancak çöp olmuş dokuz oyun. Listeye eklemek istedikleriniz varsa, yorum yapmaktan çekinmeyin.

Alone In The Dark

Picture 1 of 9

Müthiş mekanik: 2008, Alone In The Dark’ın oldukça popüler olduğu zamanlardı. O zamanın en sağlam hayatta kalma temalı korku oyunuydu ve tahtını da kimseye kaptırmamaya kararlıydı. Oyunda, çantamızı sürekli açıp eşyalarımıza bakmaya veya oyunu durdurmaya bile vaktimiz pek olmuyor. Hatta bunu yapamıyoruz desek daha doğru. Hayatta kalabilmek adına çok hızlı düşünmeli ve düşmanımızın beynini patlatırken de açımızı korumamız önemli. Tabii biraz abartıyor olabilirim ancak Edward Carnby, basit bir karakter değildi, bunu biliyorum. Berbat oyun: Her şey iyi güzel de neden korku faktörü az. İşte bu noktada oyunu geri plana iten nedenlerden biri de hem korku öğelerinin az olması, hem de sayısız bug’a sahip olması. Hatta bazı teknik problemler yüzünden, oyunun sonunu göremeyen bile var. Üzerine bir de sürüş dinamiklerinin berbatlığı eklenince Alone In The Dark, biraz can sıkıcı hale geldi. Atari, oyunu birkaç ay sonra PS3 için geliştirdi ancak ne yazık ki olan oldu ve hevesi kaçan oyuncuların birçoğu, Alone In The Dark’ı kenara itti.

 

Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Kingston’dan Çok Yönlü MicroSD Kart Okuyucusu: MobileLite Duo 3C

Previous article

League of Legends Türkiye Büyük Finali Biletleri Satışa Çıkıyor

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

More in Listeler