Spor

Neymar Ralli Yollarında

0

Red Bull sporcularından, Dünya Ralli Şampiyonu Sebastien Ogier ile Brezilyalı futbol yıldızı Neymar, kafa kafaya verip bir ralli aracını zorlu yollardan düzlüğe çıkarmaya çalıştı.

Brezilya Milli Takımı’nın ve Barcelona’nın dünyaca ünlü genç yıldızı Neymar, bir günlüğüne futbolcu formasını çıkardı, kramponlarını bir yana bıraktı ve yardımcı pilot olmaya karar verdi.

Brezilyalı oyuncu, büyük bir cesaret örneği sergileyerek, 2013 ve 2014 yılları Dünya Ralli Şampiyonu Sebastien Ogier ile birlikte 315bhp Volkswagen Polo R WRC’de yerini aldı ve Montserrat Dağı’nın kıvrımlı yollarında sürüşe çıktı.

Ogier, keskin virajları ve dar geçitleri ustalıkla geçerken; Neymar, yol notlarını tutmaya çalışarak “sol, sağ, hayır… sağ” komutlarıyla Dünya Şampiyonu’na yol göstermeye çalıştı.

Ralli sporunun rutinlerini ve teknik terimlerini henüz bilmemesine rağmen, pistte gayet rahat olduğu izlenimini veren Neymar, birkaç yüz metrenin sonunda iyi bir yardımcı pilot olmanın gerekleri hakkında fikir sahibi olmuştu.

Bölgede gerçekleşen Dünya Ralli Şampiyonası’nı iki kez kazanmasından dolayı Katalonya’nın kuzeydoğusunda bulunan yolları avcunun içi gibi bilen Ogier, Neymar’a hem değerli bilgiler verdi hem de unutulmaz bir deneyim yaşattı. Neymar, Ogier’in tavsiyelerine uyarak bir günlük sürüşün tadını çıkardı.

Neymar Jr.’ın kramponlarını bir kenara asıp yerine bir yol kitabı aldığı bu özel günde, her iki sporcu da yollara lastik izlerini bırakarak Montserrat’ın zorlu yollarında keyifli bir sürüş gerçekleştirdi.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

CD Projekt’ten “The Witcher 3” İçin Kötü Haber

Previous article

İstanbul Buram Buram Kahve Kokacak

Next article

You may also like

More in Spor