Spor

PUMA ve Arsenal Solaklara Özel İlk Futbol Topunu Üretti

0

PUMA ve Arsenal Futbol Kulübü, dünyanın solaklara özel ilk futbol topunu bugün tanıttı. Arsenal için özel olarak tasarlanan yeni PUMA evoPOWER Solak Top, genelde dezavantajlı kabul edilen sol ayaklı oyuncuların kesinlik, güç ve isabet yeteneğini geliştirmek için yaratıldı. Devrim niteliğindeki teknoloji, geçtiğimiz haftalarda Arsenal oyuncuları tarafından test edildi ve harika sonuçlar alındı.

Sağ ayağa özel ekipmanların egemen olduğu futbol dünyasında, sol veya çift ayakla oynayan oyuncular için özel bir top geliştirmek, Arsenal için büyük bir öncelikti. Bu yeni teknolojide, topun dış tabakasındaki doku 180 derece döndürüldü. Ek olarak, topun sol tarafı, sol ayakla vuran oyuncuların darbelerine daha iyi dayanması için, sağlam bir köpükle güçlendirildi.

Santi Cazorla, Mesut Özil, Nacho Monreal ve Hector Bellerin yeni topu deneyen ilk futbolcular oldular ve topun performansı karşısında çok şaşırdılar.

Santi Cazorla düşüncelerini şöyle ifade etti: “İnanılmaz. Kendim denemiş olmasam, bu yeni topun bu kadar etkili olabileceğine inanmazdım. Futbol topu teknolojisinde uzun zamandır gördüğüm en büyük yenilik.”

Sağ ayaklı futbolcu Hector Bellerin ekledi: “Sağ ayakla kullanmak pek kolay değil ama sol ayağımı şimdiden iyileştirdi. Harika bir teknoloji.”

Keith Woods, PUMA Takım Sporları Aksesuarları Kıdemli Müdürü, yeni teknoloji için şunları söyledi: “Bu futbol topu yalnızca sol ayaklı futbolcuların performansını geliştirmekle kalmayacak. Aynı zamanda sağ ayaklı oyuncuların antrenmanla sol ayağını geliştirmesine yardımcı olacak. Sonunda sol ayakla oynayan futbolcular da, sağ ayakla oynayan oyuncuların yıllardır sahip olduğu avantajlara kavuştu.”

Yeni Solak evoPOWER, Arsenal’in resmi İnternet mağazası Arsenaldirect.com üzerinden yakında satışa çıkacak…

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Sevgili İle Oynanmaması Gereken Oyunlar – KKG Özel #2

Previous article

Bahar Kredi Kampanyası ile Oyununuza Renk Katın!

Next article

You may also like

More in Spor