Hellboy Reboot Filminden Son Detaylar Ve Vizyon Tarihi

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Sinema
932
0

Hellboy’un devam filmini beklerken karşımıza Hellboy Reboot çıktı. Hellboy Reboot için ise vizyon tarihi konusunda çok çeşitli haberler yayınlanıp durdu. Yönetmen koltuğunda bu sefer Guillermo del Toro oturmayacak. Film, Neil Marshall (The Descent) tarafından yönetilecek.

Film, Hellboy olarak vizyona girecek. Filmin orijinal başlığı Hellboy: Rise of the Blood Queen olarak öne çıkıyor. Senaryo ise Andrew Cosby, Christopher Golden ve Mignola tarafından yazılmış. David Harbour’un (Stranger Things) Hellboy olarak başrolde yer alacağı filmimizin vizyon tarihi ise 11 Ocak 2019.

Filmle ilgili yayımlanan diğer detaylar ise Milla Jovovich’in (Jeanne D’Arc, Resident Evil) asıl kötü karakter olan Nimue yani Blood Queen rolünde yer alacağı. 1996’ya kadar uzak bir geçmişe dayanan ve ilk olarak 2008’in çizgi romanında The Wild Hunt hikayesinde görülen Nimue, Kral Arthur zamanında yaşamış güçlü bir cadı. Kendisi aynı zamanda Merlin’e ihanet etmiş. Bu olayın ardından diğer cadılar tarafından yakalanarak vücudu parçalara ayrılmış ve parçalar, Dünya’nın çeşitli noktalarına gömülmüş. Filmdeki günümüze yaklaştığımızda ise Hellboy’un düşmanlarından biri tarafından tekrar hayata döndürülecek.

Hellboy Reboot’taki diğer öne çıkan isim ise Sasha Lane (American Honey). Lane, Alice Monaghan karakterini oynayacak ve kendisi Hellboy’un sevgilisini canlandıracak. Ayrıca ek olarak Daniel Dae Kim (Lost, Hawaii Five-O), kendisine yapılan lanet sonucu jaguara dönüşebilen dayanıklı asker Major Ben Daimio karakterine, Penelope Mitchell (The Vampire Diaries, Hemlock Grove) oldukça yaşlı bir cadı olan Ganeida karakterine ve Hellboy’u evlatlığı olarak alan Professor Trevor Bruttenholm yani Professor Broom’a ise Ian McShane hayat verecek.

Birçoğumuzun merak ettiği Hellboy Reboot filminin hikayesi kısmı ise birazcık havada. Ancak oyuncu kadrosuna ve karakterlere bakıldığında az çok bizi neyin beklediğini tahmin edebiliyoruz. Yine de film hakkında bazı detaylar havada kalmaya devam ediyor.

Yazar Andrew Cosby SilverScreenBeat’e verdiği bir demeçte: “Şu anda oldukça sıkı bir kapak tuttukları hikayeyle ilgili ayrıntılar hakkında gerçekten konuşamıyorum, ancak bunun Hellboy’un daha koyu, daha tüyler ürperten bir versiyonu olduğunu söyleyebilirim.” şeklinde konuştu.

Filmin IGN tarafından yayınlanan diğer bir posteri ise aşağıdaki şekilde

Peter Rabbit İçin Türkçe Dublajlı Fragman Yayınlandı