Köşe Yazısı

Pazartesi Sendromuna Karşı Oyunlar – 1

0

2015’in ilk aylarında piyasaya çıkmış ve Pazartesi sendromuna karşı ilaç kıvamında gelen oyunları şöyle kendimce toparladım. Üşenmez de başarabilirsem eğer, bunu her ay yapmayı planlıyorum. Böylece geriye doğru baktığımızda reçete kıvamında bir listemiz olacak. Hadi hayırlısı!

dyingsz

Dying Light

Listemizin ilk konuğu Dying Light. İncelemesini de yazacağım oyunun başından bir süredir kalkamıyorum. Her fırsatta oynuyorum. Birden fazla oyunda yer alan başarılı mekanikleri çok keyifli bir şekilde birleştirmiş bir yapım olarak işten geldiğinizde su borusu ile zombi pataklamanın, damdan dama atlayıp gece karanlığında tırsa tırsa haritada dolaşmanın keyfi bir başka.

saints_row

Saints Row: Gat out of Hell

İkinci konuğumuz Saints Row serisinin son üyesi olan Gat out of Hell. Geçen günlerde Fragtist için yazmış olduğum incelemeyi okumamış olanlarınız olabililir diyerek şuradan linkini paylaşıyorum. Onun haricinde SR’nin son üyesi de bir Pazartesi akşamına uygun nitelikte aksiyon yaşatıyor adama. Cehennemin dibini birbirine kattığınız oyun oldukça da uygun fiyata sahip. Çok klişe bir kapanış vardır ya onu bizde yapmazsak olmaz; serinin müdavimlerinin çok seveceği oyun türe meraklı olanlar tarafından da oynanabilir.

homm-

Heroes of Might & Magic III – HD Edition

Evet, geldik mi gecelerin, gündüzlerin hatta her molanın sahibi HoMM III’e! Yaşı kemale erenlerin bildiği, ona yetişemeyenlerin ise sonrasında çıkan tırt oyunlarla seriyi tanır gibi olduğu oyunun HD olarak hazırlanmış sürümü bize “tekrar” ızdıraba açılan kapılar sunuyor.  Bu oyunu oynamak neden ızdırap olsun ki diyenleriniz için açıklayalım. FM ya da CM serisine takılan kişileri bilirsiniz, Başından kalkamazlar, sürekli aklı oyundadır. İşte bu oyunda da durum böyle. Senaryosu bitse, içeriği bitmez, kafanızı kurcalar hep. Bi de şöyle deneyeyim dersiniz. Sonra başından kalkamazsınzı tabii ki…

HW1_Remastered_01

Homeworld Remastered Collection

HoMM gibi bir diğer efsane oyun da Homeworld’dür. Çıktığı zaman diliminde her strateji severin mutlaka oynadığı 3D RTS kavramını bizlere sunmuş, ufkumuzu açmış bir oyundur. Remastered olarak çıkmışsa, tartışmasız alıp oynanması gerekir.

attila21

Total War: Attila

“İlk Total War çıktığında Ege Yunan toprağıydı” diyerek gireceğiz artık konuya. Öyle bir hal aldı çünkü durum. 2000’lerden günümüze ivmesini yitirmeden, taşları üst üste güzelce dizerek gelen serinin son üyesi Attila yakın zamanda oyunseverlerle buluştu. Tarihi seviyor üzerine de stratejilere meraklıysanız zaten ben bunu yazmadan çoktan alıp oynamaya başlamışsınızdır. Almadıysanız da ilk fırsatta alın, inceleme için kenarda bekliyor kuzu kuzu bu oyun. İlk fırsatta kendimi at üstünde salacağım oyuna!

Şimdilik Ocak ve Şubat aylarının sendrom aştırıcı oyunları benim gözümde bunlar. Umarım sizi oyalayacak oyunlar bulmanızda yardımcı olur. Bir sonraki Pazartesi için ben hazırlığımı yapmaya başladım. Haftaya Pazartesi akşamına kadar iyi eğlenceler herkese…

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Türkiye’nin Efsane Harley’leri Belli Oldu!

Previous article

World of Tanks Generals’ın Kapalı Betası Başlıyor

Next article

You may also like