Sinema

Mucizeler Parkı İnceleme – İzlenmeye Değer Mi?

0

Animasyon konusunda başarılı çokça yapım var ve bazıları mesajlarını net şekilde iletebiliyor. Ülkemizde Mucizeler Parkı olarak vizyona girecek olan Wonder Park, birden fazla izlenmeyi hak eden isimlerden.

Mucizeler Parkı Konusu

Yerçekimine karşı koyan eğlence trenlerinin kalabalıkları mutlu ettiği, sokakları renkli karakterlerle dolu olan ve insanı hayretler içinde bırakan atraksiyonların tüm dünyadan gelen ziyaretçileri eğlendirdiği, sihirli, benzersiz bir eğlence parkı hayal edin. 8 yaşındaki matematik dehasi, geleceğin mühendisi June (Brianna Denski’nin seslendirdiği) da tam olarak bunu yapmış. Yatak odasında annesiyle birlikte (Jennifer Garner) uçan kırmızı balıklardan yapılmış bir atlıkarıncanın olduğu ve coşkun ırmakların 4 Temmuz havai fişekleri gibi parıldadığı Mucizeler Parkı’nı inşa etmişler.

June, neredeyse tüm çocukluğu boyunca Mucizeler Parkı’nı inşa etmiş. Sınırsız hayal gücünü kullanarak her yaştan çocuğu şaşırtan bir park yapmış. Park, gerçek bir sihirli kalemle ve June’un dolgu hayvanlar koleksiyonundan ilham alan hayvanlardan oluşan bir ekiple, göz alıcı sonsuz bir eğlence dünyası yaratan şempanze menajer Peanut (Norbert Leo Butz) tarafından yönetiliyor.

Ama June’un annesi çok hastalanınca, June yaratımlarını terk eder ve Mucizeler Parkı’yla işinin sonsuza dek bittiğini ilan eder. Ama görünen o ki eğlence parkının henüz onunla işi bitmemiştir. June, hayali arkadaşları teşrifatçı ayıcık Boomer (Ken Hudson Campbell), güvenlik uzmanı kirpi Steve (John Oliver), hassas domuz Greta (Mila Kunis) ve tamirci kunduzlar Cooper (Ken Jeong) ve Gus (Kenan Thompson) ile birlikte ormanda dolaşırken Mucizeler Parkı’nın hayata geçtiği efsunlu bir açıklığa rastlar ama son zamanlarda parkın üzerine gizemli bir Karanlık çökmüştür ve daha da kötüsü Peanut kaybolmuştur.

Her yaşa göre neşeli ve ilham veren bir fabl olan Mucizeler Parkı’nda, içlerinde Jennifer Garner, Mila Kunis, Matthew Broderick, Norbert Leo Butz, John Oliver, Kenan Thompson, Ken Jeong, Ken Hudson Campbell ve yeni oyuncu Brianna Denski’nin de yer aldığı yıldızlarla dolu bir seslendirme kadrosu yer alıyor.

Mucizeler Parkı İzlenmeye Değer Mi?

Türkçe dublaj konusunda birçok animasyon benim gözümde sınıfta kalmayı başarmıştır. Bunun nedeni çeviri gibi teknik sıkıntılar değil, duyguların tam olarak karakterlere yansıtılamamasından kaynaklanıyor. Söz konusu birçok yabancı filmin Türkçe dublajında nelerle karşılaştığımızı biliyoruz. Animasyonlarda da duyguların sese yansıtılması konusu kolay iş değil. Güzel haberim ise Mucizeler Parkı’nın dublajı oldukça başarılı.

Animasyon en güzel ve hiç kuşkusuz mükemmel detayı, kullanılan renklerin muazzam harmanlanması. Bir yanda June’un hayal gücünün sınırlarını zorlarken eğlence parkının güzellikleriyle tanışıyor, diğer yanda karakterler arasındaki arkadaşlık ilişkisinin tatlılığına boğuluyoruz.

Mucizeler Parkı sadece arkadaşlık ve ailenin öneminden değil, maceranın ve hayal gücünün güzelliğini de vurguluyor. Özellikle aksiyon noktasında izleyicilere istediğini veriyor. Sonuçta elimizde bir eğlence parkı var ve türlü türlü koca oyuncakların tepesinde, karanlıktan kaçmaya çalışırken oldukça komik görüntüler ortaya çıkıyor. Müzik seçimleri, yumuşak notalarla süslenirken özellikle sahne geçişlerinde, bol patlamalı ve parlak görüntülerde iyi anlamda kendinizi kaybedeceksiniz.

Türkçe müzik ve dublaj seçeneğiyle 15 Mart tarihinde vizyona girecek olan animasyon, komedi türünü seviyorsanız şans vermeniz gereken yapımlardan. Kim bilir, belki devamı bile gelir.

The Possession of Hannah Grace İnceleme – İzlenmeye Değer Mi?
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

The LEGO Movie 2 Videogame İnceleme

Previous article

Adidas, Ultraboost 19’u Tanıttı

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Sinema