Sinema

O BÖLÜM 2 (IT CHAPTER TWO) 6 Eylül’de Sinemalarda

0

Yönetmen Andy Muschietti, tüm zamanların en yüksek hasılatlı korku filminin sonu “O Bölüm 2”de, Kaybedenler Kulübü’nü, kötülüğün tekrar ortaya çıkmak için seçtiği, her şeyin başladığı yer olan Derry’de yeniden bir araya getiriyor.

Kaybedenler Kulübü tarafından yenilgiye uğratılmasından yirmi yedi yıl sonra, Pennywise, Derry kasabasını yeniden dehşete düşürmek üzere geri döner. Artık birer yetişkin olan Kaybedenler Kulübü üyeleri çoktan kendi yollarına gitmiştirler. Fakat yeniden insanlar ortadan kaybolmaya başlarlar. Bunun üzerine, kulübün kasabada kalmış tek üyesi olan Mike diğerlerini oraya çağırır. Geçmişin deneyimlerinden dolayı yıpranmış olan kulüp üyelerinin Pennywise’ı bu kez sonsuza dek ortadan kaldırabilmek için kendi en derin korkularıyla yüzleşmeleri gerekecektir. Bu girişimleriyle, her zamankinden daha da ölümcül olan, şekil değiştirici palyaçonun doğrudan yoluna çıkarlar.

“O Bölüm 2”nin başrollerini, Bill rolündeki James McAvoy (“X-Men” serisi, “Split”, “Glass”), Beverly rolündeki Oscar adayı Jessica Chastain (“Zero Dark Thirty”, “Mama”, “Molly’s Game”), Richie rolündeki Bill Hader (HBO yapımı “Barry”, “The Skeleton Twins”), Mike rolündeki Isaiah Mustafa (TV filmi “Shadowhunters: The Mortal Instruments”), Ben rolündeki Jay Ryan (TV filmi “Mary Kills People”), Eddie rolündeki James Ransone (HBO yapımı “The Wire”) ve Stanley rolündeki Andy Bean (“Swamp Thing”, “Allegiant”) paylaşıyorlar. Kaybedenler Kulübü’nün genç üyeleri olarak rollerine geri dönen isimler ise şöyle: Bill rolünde Jaeden Martell, Stanley rolünde Wyatt Oleff, Eddie rolünde Jack Dylan Grazer, Richie rolünde Finn Wolfhard, Beverly rolünde Sophia Lillis, Mike rolünde Chosen Jacobs ve Ben rolünde Jeremy Ray Taylor.  İkon haline gelen Pennywise rolünü ise bir kez daha Bill Skarsgård canlandırdı.

Stephen King imzalı “IT” romanına dayanan filmin senaryosunu Gary Dauberman kaleme aldı. Muschietti’nin yönettiği “O Bölüm 2”nin yapımcılığını Barbara Muschietti, Dan Lin ve Roy Lee; yönetici yapımcılığını ise Richard Brener, Dave Neustadter, Gary Dauberman, Marty Ewing, Seth Grahame-Smith ve David Katzenberg üstlendiler.

 

Spider-Man: Far From Home İzlemeye Değer Mi?
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Rainbow Six Siege, Kısa Süreliğine Ücretsiz

Previous article

Huawei’den Yeni Nesil Yapay Zeka Destekli İşlemci – MindSpore

Next article

You may also like

More in Sinema