Sinema

The Secret Life of Pets 2 İnceleme

0

Animasyon konusunda birçok insan seçicidir. Gerek Türkçe dublaj veya altyazı, yanında sadece çocukça değil büyüklere de hitap eden konular olsun isterler. Haklılar da. Ülkemizde Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 olarak 5 Haziran tarihinde vizyona girecek olan The Secret Life of Pets 2, maceraya kaldığı yerden devam ediyor.

Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2, biz her gün işe ya da okula gittikten sonra evcil hayvanlarımızın yaşadığı hayatı konu alan, 2016 yazının gişe rekortmeni filminin devamı. Illumination’ın kurucusu ve CEO’su Chris Meledandri ve uzun zamandır birlikte çalıştığı Janet Healy, animasyon filmleri arasında en iyi açılışı yapan komedinin devam filminin yapımcılığını üstleniyor. Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 filminde yazar Brian Lynch (Minyonlar) yeniden görev alırken yönetmen de bir kez daha Chris Renaud (Çılgın Hırsız serisi, Dr. Seuss’ The Lorax) olacak.

The Secret Life of Pets, ilk yayınlanan fragmanıyla inanılmaz eğlenceli olacağının garantisini vermişti. Tabii orta kalite kalması birçok animasyon severi de mutsuz etmeye yetmişti. Konu şu ki fikir başarılı, ancak uygulamada tam olarak hikaye istenen heyecana sahip değildi. Serinin ikinci animasyonu, ilk isimde kalan eksikleri harmanlamış ve eğlence konusunda dersine bir tık daha fazla çalışmış. Konu olarak yine “kurtarma operasyonu” kafasında takılıyor ve hali hazırda kimliğine hakim olduğumuz sevimli dostlarımızı aksiyon halinde görmeyi başarıyoruz.

İlk filmde, güvenilir bir jack russell terrier olan Max (Patton Oswalt), sahibi bir kurtarma köpeği getirdiğinde dünyası altüst olmuştu; bu sefer ise rakibi yeni doğmuş bebek. Başlarda onu çekemez, ancak bir ebeveyn gibi aksiyon aldığında ortalık karışır çünkü Max, davranış bozukluğu göstermeye başlar. Bir çiftliğe aile tatiline çıkarlar ve orada Rooster (Harrison Ford) isimli sert karaktere sahip çoban köpeğiyle tanışır. Burada odak çocukmuş gibi düşünülürken animasyonun ana konusu Max’in tedavisine dönüşür. Bu sırada New York’ta Gidget (Jenny Slate), Chole’nin (Lake Bell) yardımıyla kedi dolu bir eve girebilmek için “nasıl kedi olunur” konulu çalışmasını gözler önüne serer. Diğer tarafta ise Snowball (Kevin Hart), vahşi bir hayvanı kurtarma görevine çıkar. Tüm bu olaylar farklı noktalarda devam ederken, eninde sonunda kahramanlarımızı bir araya getiren mucizeler de gerçekleşir.

Animasyon başarılı ve çekici, özellikle evcil hayvan sahiplerini güldürecek çokça sahneye sahip. Karakterlerin arka planları daha dolu. Tıpkı ilk animasyon gibi unutulmaz olması adına bazı özel sahnelere sahip ve aslında komedi türünde aman aman dikkat çekecek de pek özel bir yanı yok, ama inanın sevmesi çok kolay. Animasyon sonlarına doğru aksiyona dönüştürülmeye çalışınca, biraz moral bozabilir. Her şekilde saçma olduğu kadar tatlı olması da animasyonu eğlenceli yapan malzemelerden. 

 

Godzilla: King of the Monsters İzlemeye Değer Mi?
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Call of Duty: Modern Warfare Geri Dönüyor

Previous article

Uber Faaliyetlerini Durdurdu

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Sinema