Spor

AVIS Boğaziçi Rallisi İçin Geri Sayım

0

Avrupa Ralli Kupası’na dahil Uluslararası Boğaziçi Rallisi, yeni isim sponsorunun katkıları ile AVIS Boğaziçi Rallisi adıyla, 15-17 Ağustos tarihlerinde gerçekleştiriliyor…

Türkiye’nin en eski ve en köklü uluslararası organizasyonlarından biri olan Boğaziçi Rallisi, yeni isim sponsoru AVIS’in katkıları ile AVIS Boğaziçi Rallisi adı altında 15-17 Ağustos tarihlerinde 4 katsayı ile puan veren Avrupa Ralli Kupası takvimin bir yarışı olarak İstanbul’ da gerçekleştiriliyor.

Dünya Ralli Şampiyonasının meşhur parkurlarının kullanıldığı, İstanbul’un Anadolu yakası ve Kocaeli il sınırları içerisindeki toprak etaplarda koşulacak olan AVIS Boğaziçi Rallisi’ne bu yıl da Pendik ev sahipliği yapıyor. Servis Alanı yine Pendik sahil yolu üzerinde kurulurken, yarışın start ve finiş seremonileri Pendik Atatürk Meydanı’nda gerçekleştirilecek.

Hayli zorlu ve hızlı toprak 12 özel etaptan oluşan AVIS Boğaziçi Rallisi, aynı zamanda Türkiye Ralli Şampiyonası’na 1,4 katsayı ile puan veriyor. Otomobil severler, ayrıca Türkiye Historic Rally Şampiyonası’nın 5. ayağında 30 yaş üzeri yıllara meydan okuyan ralli otomobillerini de izleme imkanı bulacaklar. Ralli 15 Ağustos Cuma akşamı 20:00’da verilecek start ile başlayacak ve 17 Ağustos Pazar günü 16:30’dan itibaren yine aynı noktada son bulacak.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Süleyman Seba’yı kaybettik!

Previous article

HyperX FURY Ailesi Genişliyor

Next article

You may also like

More in Spor