Spor

Kunduz Ormanlarında Offroad Heyecanı

0

Vezirköprü Offroad Kulübü tarafından Vezirköprü Kunduz Ormanlarında düzenlenen, 2 araç ve 4 sporcudan oluşan 11 ekibin mücadele ettiği TOSFED Trial Kupası dördüncü yarışı, nefes kesen mücadelelere sahne oldu.

2014 TOSFED Trial Kupası’nın dördüncü ayağı, 06-07 Eylül tarihlerinde kısa adı VEZİROFF olan Vezirköprü Offroad Kulübü tarafından Samsun Vezirköprü Kunduz Ormanında organize edildi.Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleri ve Aygaz Otogaz ana sponsorluğunda düzenlenen organizasyon, iki gün boyunca izleyicilerden de büyük ilgi gördü.

Kendine özgü kuralları ile yardımlaşmayı ve offroad ruhunu ön planda tutan yarışta, katılımcılar ekip olarak tüm engelleri en kısa zamanda aşmak için ter döktüler. 2 araç ve 4 sürücüden oluşan ekiplerin zorlu doğa şartları ile mücadele ettiği organizasyonda, izleyiciler ekiplerin engel geçişlerindeki zor anlarını nefeslerini tutarak izledi.

Büyük mücadelelere sahne olan organizasyon sonunda; birinciliği Selim Ustaoğlu-Tolga Selik ile Oktay Gündoğdu-Gevher Karacabey ekiplerinden oluşan İKİZLER takımı elde etti. Yarışın ikinciliğini Şencan Özkurt-Ahmet Kurt ile İsa Üstündağ-Fuat Sarper’den oluşan BASK Teleferik Offroad takımı kazanırken, yarışın üçüncülüğü Kaan Sayın-Ali Demirayak ile Okan Sayın-Cemafer Bulut ekiplerinden oluşan İSOFF-Superzuki takımının oldu.

VEZİROFF’un başarılı organizasyonu ile geride kalan yarış sonunda, dereceye giren sporculara kupa ve madalyaların yanı sıra; Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından birinci ekibe 2.000 TL, ikinci ekibe 1.000 TL ve üçüncü ekibe de 500 TL teşvik ödülleri törenle verildi.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Levi’s’tan Zamansız Ve İkonik Parçalar

Previous article

Revell SOLO TÜRK Maketi Satışa Sunuldu

Next article

You may also like

More in Spor