2017’de Görülmüş En Vahşi 8 Oyun Sahnesi (Şimdilik)

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Listeler
2.5K
0

Video oyunları vahşet, korku, gerilim ve daha fazlasını sunduğu zaman fiyat etiketine dikkat etmek gerekir. Hatta en önemlisi +18 uyarısını dikkate almalı ve bu göre oyunu oynamaya karar vermelisiniz. Bu listemizi okuyan değerli dostlar, yaşınız 18’den küçükse yazıyı terk etme vaktiniz geldi. İnanın bu kararımız sizin iyiliğiniz için.

Listeyi incelemeye devam edenler için de ufak bir uyarı yapalım, bazı sahneler midenizi kaldırabilir. Mide hassası dostları da listemizin dışına alsak tatlı olacak.

Şiddet içeren her oyun, türüne sadık kalmaya özen gösterir. Fazla dikkat çeker ve doğal olarak da beklentiler, duruma göre değişir. Bazı şiddet içeren sahnelerde kendimizi hasta gibi hissederiz, bazılarından ise oldukça etkileniriz. Grafiklerin ve teknolojinin her geçen yıl daha iyi hale gelmesiyle birlikte, geliştiriciler gelecek yıllar boyunca bizimle birlikte kalacak epik acımasız anlar yaratmak için ellerinde daha fazla araç bulunduruyor.

Lafı fazla uzatmadan sizi 2017’nin (piyasaya çıkmış) en vahşi 8 oyun sahnesiyle baş başa bırakalım.

Friday The 13th

Klasik korku yapımlarından biri olan 13. Cuma, bizleri Friday The 13th ile tekrar karşılıyor. Bu oyunda Jason olarak son vuruşları yaparken, oldukça vahşi hareketler yapabiliyoruz. Bunlara kendi elleriyle yüzleri parçalamak, kamp alanlarını basıp baltayla insanların kafalarını uçurmak dahil. 13. Cuma’nın infazları aşırılık anlamında başarılı mı desek bilemedik ancak türüne göre etkileyici olduğu kesin.

Hitman: Sezon 1

Bol bol insan kanı göreceğimiz oyunlardan biri olan Hitman’nin son oyunu, Ajan 47’nin profesyonel öldürme yeteneklerini öne çıkartıyor ve tabii ki bu etkileyicilik, tamamen bize bırakılmış durumda. Ajan 47, yıllardır birçok ölüme neden oldu. Hitman’in ilk sonunundaki bonus görev, en acımasız sahnelere sahip. Hedefimizi elektriğe vermek, üzerine bir şeylerin düşmesini sağlamak, zehirlemek gibi çeşitli aksiyonlara girdiğimiz bu görev, Hitman’in diğer sezonlarındaki bölümlerden biraz daha fazla şiddet içeriyor.

Resident Evil 7

Tam olarak sadece el kesilme sahnesi olmasa da Resident Evil 7, şiddet konusunda birçok sahneyi gözler önüne seriyor. Özellikle Mia ile olan kapışmamız, oyun dünyasının en çok bahsedilen karşılaşmalarından. Serinin kendisinden biraz sapmış olsak da RE7, kendi halinde başarılı korku oyunu. Atmosferinden tutun, yaratık modellemeleri ve sonundaki sürprizi, gelecekte bizi ilginç olayların beklediğinin bir göstergesi. Özellikle her öldürdüğümüzde, parçalamamıza rağmen geri gelmeyi başaran Baker ailesinin reisi, oyunun ambiyansının oldukça korkunç olmasını sağlıyor. İşin daha tuhaf yanı her yardım ettiğimizde ortadan kaybolan Mia, aslında oyunun kilit ve ne yazık ki daha korkutucu ismi.

Ghost Recon: Wildlands

Ubisoft’un şaşılacak derecede başarılı kalmayı başaran oyunu Ghost Recon: Wildlands, oldukça vahşi ölümleri gözler önüne seren oyunlardan biri. Bütün oyun boyunca bize verilen hedeflerin kafalarına kurşunları yağdırıyor veya onları farklı yollarla öldürüyoruz. O kadar karmaşanın arasında, yol kenarlarındaki detaylara hiç dikkat ettiğiniz oldu mu veya öldürdüğünüz insanlara bakmayı akıl ettiniz mi? Tam olarak oyun gözümüzün içine sokmasa da dikkatli bakıldığında vücudu delik deşik, ağzı veya kolları koparılmış cesetlere denk gelmek mümkün. Wildlands’ın şiddetiyle ilgili en rahatsız edici şey, oyunun ne kadar gösterişli bir şekilde ele alındığı. Düşmanları yakından kontrol etmeyi bırakmadığınız sürece neden olduğunuz korkuyu fark etmezsiniz, ancak bir kez düşündüğünüzde bir sonraki düşman kalesine fırtınalar yaparken C4 kullanmayı iki kez düşünürsünüz.

Sniper Elite 4

Sniper oyunlarında sevilen isimlerden biri olan Sniper Elite serisi, son oyununda da bol bol organ parçalamamızı sağlıyor. Oyundaki birçok ölüm kurnazca ve yanlışlıkla farklı bir yerleri hedef alırsanız, yukarıdaki video ile karşılaşmak mümkün. Videoda görüldüğü gibi geliştiriciler, bu oyunda insan anatomisinin her bir bölümünü yeniden detaylıca göstermeyi başarmışlar.