Sinema

Shrek de Reboot Kervanına Katıldı

0

2001 yılında dünya çapında kalpleri kazanan yeşil dev Shrek, son derece başarılı dört filmden sonra geri dönüş yapıyor, ancak geleneksel bir devam filmi yerine “reboot” alıyor.

Türkçe dublajı başarılı olan nadir animasyonlardan biri olan Shrek Forever After üzerinden tam dokuz yıl geçti. Mükemmel olmasa bile hikayenin eğlenceli olduğu noktaları es geçmek neredeyse imkansız. Yayınlanan bilgilere göre animasyonun hikayesi yeniden şekillenecek. 

Dürüst olmak gerekirse beşinci Shrek filmi, ikinci isimden beridir akıllardaydı. İkinci filmin vizyona girmesinin ardından bu konuda Jeffrey Katzenberg, üç film daha planladıklarını açıklamıştı. Katzenberg an itibariyle Shrek’in tüm hikayesinin ne olduğu hakkında yeterince konuşulduğunu ve bölümlerin her birinin cevaplarla dolu olduğunu ekledi. Ayrıca Katzenberg, Shrek 3 ve 4 için diğer cevaplanmamış soruları ortaya çıkardıklarını, son bölümde ise Shrek’in o bataklığa nasıl girdiği konusunun ortaya çıkacağını belirtti.

Variety’nin verdiği bilgiye göre Shrek’in beşinci filmi bir devam filmi değil, reboot. Universal Pictures, animasyona farklı bir tat katmak için çalışmalara başlamış bile ve yeni jenerasyona hitap etmesi adına Christopher Meledandri (Despicable Me) ile fikir alış verişi yapıyor. Diğer tarafta seslendirme konusunda Mike Myers, Eddie Murphy, Cameron Diaz, Antonio Banderas, Julie Andrews ve John Cleese gibi isimlere yer verileceği söyleniyor.

Çıkış tarihi hala resmi olarak teyit edilmemiş olsa da filmin IMDB sayfası bu yıl vizyona gireceğini söylüyor. Filmin konusu ise Shrek’in kökenini ve tarihi hakkında daha fazlasını ortaya çıkaracak. Ancak reboot konusunda şimdiden sosyal medya çılgına dönmüş durumda. Bazı Shrek severler bu haberden mutlu olsa bile, çoğunluk reboot fikrinden hoşlanmış değil. 

Chernobyl Dizisini Sevenler İçin Oyun Önerileri
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Chernobyl Dizisini Sevenler İçin Oyun Önerileri

Previous article

Jumanji: The Video Game Duyuruldu

Next article

You may also like

More in Sinema